اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۷۳ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان:

  تلاش دولت برای رشد اشتغالزا/ باید به سمت ایجاد مشاغل خرد برویم

  رفسنجان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تلاش دولت را برای ایجاد رشد اشتغالزا خواند و تأکید کرد: باید به سمت ایجاد مشاغل خرد برویم که در دنیا نیز همین گونه است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، رضا اسماعیلی جمعه شب در مراسم اختتامیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی که در کاروانسرای شاه عباسی رفسنجان برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدا لازم است به تلاش های انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی رفسنجان اشاره و از آنان تقدیر کنم.

  وی افزود: در چند سال گذشته که در رفسنجان فعالیت می کردم مقرر شد کسانی که در بحث کارآفرینی فعالیت می کنند دور هم جمع شوند تا از توان آنها بهتر استفاده شده و این هم افزایی به توسعه شهرستان رفسنجان کمک کند.

  اسماعیلی ادامه داد: در این راستا نزدیک به ۳۰ نفر از افراد موثر در حوزه خدمات و صنعت رفسنجان انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی را پایه گذاری کردند و بعد از چند ماه این انجمن شکل گرفت.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: با توجه به اینکه کارآفرینی بحث گسترده و مفاهیم وسیع و تعاریف متعددی دارد، مقرر شد با توجه به رکود موجود این انجمن به حفظ وضعیت موجود کمک کرده و بازارهای جدید و مشاغل جدیدتر را فعال کند؛ ضمن آنکه در کنار صنایع بزرگ، نگاهی به توسعه صنایع خرد و متوسط داشته باشد و بازار اشتغال شهرستان را فعال کند.

  اسماعیلی خواستار حمایت مجموعه مسئولین استان و شهرستان از انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی شهرستان رفسنجان شد و گفت: این کار به شکلی که در رفسنجان انجام می شود در هیچ کدام از شهرستانهای کشور انجام نمی شود.

  ۷۰ درصد جمعیت کشور در سن کار هستند

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در ادامه به حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: بحث ایجاد شغل یکی از دغدغه های تمامی دولتهای دنیا است و دولت تدبیر و امید دنبال اشتغالزایی و رشد اشتغالزا است.

  اسماعیلی تصریح کرد: در دهه های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ دنبال رشد اقتصادی بوده ایم اما دولت تلاش خود را برای رشد اشتغالزا گذاشته یعنی رشدی که همراه با اشتغال باشد.

  وی با بیان اینکه هرم جمعیتی ما را جوانان تشکیل می دهند، تصریح کرد:۷۰ درصد جمعیت کشور در سن کار است که به آن پدیده «پنجره جمعیتی» گفته می شود که البته بهترین موقعیت برای توسعه هر کشوری است که باید از آن استفاده کرد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: صنایع بزرگ در دنیا با هزینه های زیاد ایجاد شده و اشتغال آنها کم است و جوابگو دهها نفری که به دنبال اشتغال هستند نیستند، لذا باید در مشاغل خرد فعالیت داشته باشیم که در دنیا نیز همین گونه است.

  اسماعیلی ابراز داشت: امیدواریم با سیاستهای دولت در شورای عالی اشتغال حرکت جدی در بحث اشتغال شود که طرح حرکت در این زمینه طرح بسیار خوبی است که مصوب شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان رفسنجان را شهری خاص با پتانسیل های زیاد برشمرد و گفت: کمتر شهری در دنیا است که امکانات رفسنجان را داشته باشد.

  اسماعیلی با بیان اینکه آینده رفسنجان روشن و امیدوارکننده است، افزود: رفسنجان کشاورزی را با چهار هزار میلیارد تومان گردش مالی، صنعت مس را با پنج تا شش هزار میلیارد گردش مالی، صنایع خاص را با هزار تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی سالانه در اختیار دارد که با این گردش مالی با تعداد جمعیت شهرستان که دارد در سال می توانیم بهترین شغل ها و صنایع را از رفسنجان داشته باشیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی