اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۷۰ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴

  فرماندار رفسنجان: تولید ثروت منحصر به تولید پسته نیست

  فرماندار رفسنجان تأکید کرد: رفسنجان باید نگاه خود را به اقتصاد تغییر دهد چرا که تولید ثروت منحصر به تولید پسته نیست.

  فرماندار رفسنجان تأکید کرد: رفسنجان باید نگاه خود را به اقتصاد تغییر دهد چرا که تولید ثروت منحصر به تولید پسته نیست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، "حمید ملانوری" جمعه شب 7 خرداد ماه در مراسم اختتامیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی که در کاروانسرای شاه عباسی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: از تلاش های جهاد دانشگاهی و انجمن توسعه فرهنگ کارآفرینی در برگزاری این نمایشگاه تشکر می کنم چرا که برگزاری چنین نمایشگاههایی کمکی است به حوزه اشتغال، کارآفرینی، رونق اقتصادی و خروج از رکود که می تواند به پیشرفت شهرستان کمک کند.

  وی با گرامیداشت سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، افزود: برای اینکه مشکلات معیشتی خود را حل کنیم و اوضاع اقتصادی خود را سر و سامان دهیم باید در جهت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم که اقتصاد مقاوم را در کشور ایجاد کنیم و مردم در برابر تهدیدها و مشکلات مقاوم شوند.

  این مسئول عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون زا، برون گرا، علم محور، اعتدالگرا و دانش بنیان و متکی به سرمایه های مردمی و بخش خصوصی است.

  ملانوری با بیان این مطلب که اگر می خواهیم مشکل بیکاری و اقتصاد حل شود باید توانایی های بخش خصوصی به کمک دولت بیاید، تصریح کرد: ما هم در حوزه فناوریها و دانش با وجود دانشگاهها و انجمن های علمی و افراد متخصص، خلاق و ایده پرداز، و هم در سرمایه های مالی بخش خصوصی، می توانیم مشکلات خود را در حوزه اقتصاد حل کنیم.

  فرماندار رفسنجان، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع به هم پیوسته دانست و گفت: اگر بخواهیم اقتصاد پویایی داشته باشید باید برنامه های اقتصادی پیوست فرهنگی داشته باشند چون فعالیتهای اقتصادی می تواند با اتکا به فرهنگ بومی و ویژگی های هر منطقه کمک کند که رونق خوبی در حوزه اقتصاد بوجود بیاید.

  وی ادامه داد: از طرف دیگر وقتی مشکلات معیشتی در خانواده ها بوجود می آید شاهد رشد آسیبها و معضلات اجتماعی هستیم. اگر در حوزه کارآفرینی و اشتغال بتوانیم از سرمایه های خود استفاده کنیم مطمئناً در بحث اجتماعی و فرهنگی موفقیت های بزرگی کسب خواهیم کرد.

  فرماندار رفسنجان تأکید کرد: رفسنجان با نوجه به ظرفیتهایی که دارد باید نگاه خود را به اقتصاد تغییر دهد چرا که تولید پول و ثروت و ایجاد شغل و درآمد منحصر به تولید پسته نیست.

  به گفته ملانوری برای ایجاد صنایع بزرگ احتیاج به سرمایه های بزرگ داریم در حالی که در دوران طولانی مدت تری هم به بار می نشینند اشتغال کمتری هم دارند اما در حوزه صنایع دستی و صنایع کوچک و خدمات با سرمایه های کمتر اشتغال بیشتری می توانیم داشته باشیم.

  فرماندار رفسنجان عنوان کرد: استفاده از جاذبه های تاریخی و رونق گردشگری، ایجاد مشاغل و کارگاههای کوچک در کنار بخش کشاورزی در شهرستان رفسنجان مورد توجه قرار گرفته است.

  ملانوری بر لزوم توجه به صنعت بسته بندی تأکید کرد و گفت: بسته بندی کمک بزرگ و ارزش افزوده زیادی به تولیدات ما می کند. بسته بندی امروز سازمان جهانی دارد که اهمیت موضوع را می رساند. در حالی که در حوزه معادن ما خام فروشی می کنیم.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی