اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۶۸ انتشار : ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶

  تفاهم‌نامه‌ای جهت توان افزایی زنان

  معاون رییس جمهور در امور زنان ضمن بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران از ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع بازاریابی، بازار رسانی و بازار داری خبر داد.

  معاون رییس جمهور در امور زنان ضمن بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران از ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع بازاریابی، بازار رسانی و بازار داری خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار صنایع دستی ایسنا، شهین دخت مولاوردی درباره کمک‌هایی که می‌توان به زنان کارآفرین و سرپرست خانوارفعال در حوزه صنایع دستی کرد، گفت: این تفاهم نامه در حال شکل گیری است، مفاهیم به کاربرده دراین تفاهم‌نامه به زنان به ویژه زنان سرپرست خانواده و توان افزایی آنها در این حوزه کمک می‌کند.

  او ادامه داد: از جمله برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری که من آنها را رصد می‌کنم، ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی است. همچنین آنها اعلام کرده‌اند که طرح ضربتی اشتغال را در دست دارند که به طور قطع، بخشی از آن شامل زنان، از جمله زنان سرپرست خانوار، دختران فارغ التحصیل دانشگاهی خواهد بود.

  معاون رییس جمهور در امور زنان بیان کرد: در هر صورت مشکلات را در حدی که منعکس شود پیگیری می‌کنیم. بعد از اینکه مشکلات مسائل زنان ایران را در هیئت دولت ارائه دادیم و ملزم شدیم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سند توان افزایی و حمایت اجتماعی زنان را تدوین کنیم که پیش نویس آن آماده است. در تمام مباحث، گره‌های کوری که برای زنان وجود دارد از جمله بیمه را طی سه سال شناسایی کرده‌ایم.

  مولاوردی ابراز امیدواری کرد: مجموع تدابیرحمایتی و توان افزایی در این سند گنجانده شود و تا ماه آینده در دولت به تصویب برسد.

  او همچنین درباره اینکه تا چه زمانی بازارچه‌های صنایع دستی شکل می‌گیرد، بیان کرد: این کار جزو برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و به طور قطع تا پایان دولت در سراسر کشور راه اندازی می‌شود.

  معاون رییس جمهور در امور زنان درباره ضمانت‌های اجرایی برای عملی شدن این برنامه اظهار کرد: وقتی دستگاهی برنامه‌ای را اعلام می‌کند، قطعا می‌داند آن موضوع مورد مطالبه خواهد بود و باید پاسخگو باشد و تا مقدمات موضوعی فراهم نشود، آن را اعلام نمی‌کند.

  مولاوردی درباره بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران افزود: حضور من در نمایشگاه صنایع دستی طبق مکاتبات انجام شده از سوی معاونت صنایع دستی صورت گرفته است.

  معاون رییس جمهور در امور زنان گفت: بعد از بازدید از چند غرفه، بسیاری از اینکه باید برای شرکت در نمایشگاه و کرایه غرفه، پول پرداخت کنند گلایه داشتند اما بعد از پرس‌وجو از مسئولان صنایع دستی متوجه شدم، نمایشگاه‌های صنایع دستی به سمت تجاری شدن پیش می‌روند و به ناچار باید برای پیش بردن هدف‌های لازم، این کار را انجام داد، به هر شکل این کار هم نوعی راهبرد است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی