اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۶۴ انتشار : ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳

  ظرفیت مناسب روستاها در زمینه کارآفرینی تقویت شوند

  یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روستاها ظرفیت ها و قابلیت های مناسبی در زمینه کارآفرینی، تولید و اشتغال دارند که باید به طور همه جانبه تقویت شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در همایش کارآفرینی و توسعه پایدار کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد، افزود: مناطق روستایی از مراکز لازم برای توسعه همه جانبه کشور هستند و وجود آنها در این راستا مهم و ارزنده است.
  وی بیان کرد: روستاها مرکز اصلی انواع تولیدات و حفظ آداب، رسوم، سنن و فرهنگ های کشور به شمار می روند.
  خادمی اظهار کرد: کاهش تعداد روستاها و یا خالی شدن آنها از سکنه موجب بروز مشکلات متعددی شده و آثار و پیامدهای منفی به دنبال خواهد داشت.
  وی عنوان کرد: از جمله این مشکلات می توان به گسترش پدیده حاشیه نشینی در شهرها و فقر ناشی از آن اشاره کرد.
  خادمی ابراز داشت: میزان توقع اهالی روستاها نسبت به افراد شهرنشین به مراتب کمتر و پایین تر است.
  استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: روستاهای این استان باید برای احیا و رسیدن به جایگاه اصلی خود در راستای نقش آفرینی در اقتصاد، فرهنگ و سایر امور بیش از پیش مدیریت شوند.
  خادمی گفت: فراهم شدن هر چه بیشتر امکانات رفاهی در مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد به تحقق مطلوبتر این امر مهم کمک می کند.
  وی با اشاره به وجود بیش از دو هزار روستا در کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: روستاهای پراکنده این استان باید به سوی تجمیع شدن سوق داده شوند.
  خادمی اظهار کرد: حدود 700 روستای بالای 20 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و بخش عمده ای از روستاهای استان نیز دارای امکانات رفاهی لازم از قبیل جاده، آب، برق و گاز هستند اما این امکانات ناکافی بوده و باید بیش از پیش افزایش یابد.
  وی عنوان کرد: باید اقتصاد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به طور جدی و از طریق کارآفرینی تقویت شود زیرا کارآفرینی موتور محرک اقتصاد است.
  همایش یک روزه کارآفرینی و توسعه پایدار به همت استانداری کهگیلویه و بویراحمد و با مشارکت دانشگاه یاسوج برگزار شد.
  سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این همایش حضور داشت.
  7535/6162

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی