اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۵۷ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲

  ساختار دولت در کشور به جای کوچک شدن متورم نیز می شود

  زنجان - ایرنا - رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و صنایع دستی اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه موضوع کوچک شدن دولت در کشور نه تنها تحقق نیافته است بلکه ساختار دولت متورم نیز می شود.

  غلامحسین جمیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به ضرورت داشتن نگاه نظارتی دولت بر امور اشاره کرد و افزود: لازم نیست خیلی از امور را خود دولت انجام دهد و کار سازماندهی آن ها را بر عهده داشته باشد.
  وی با بیان اینکه منابع دولت برای جذب و اشتغال نیروی انسانی محدود است، اظهار کرد: کاهش تصدی گری دولت و واگذاری آن به بخش خصوصی زمینه اشتغال زایی، ارائه خدمات ارزان و با کیفیت و البته قابل پیگیری تر به مخاطبان را فراهم می کند.
  جمیلی به وجود برخی نارسایی ها در قوانین کار کشور اشاره کرد و افزود: قوانینی که در حوزه کار تدوین شده است در جهت حمایت از کارفرما نیست در حالی که برای ایجاد اشتغال، حمایت از کارفرمایان نیز باید مدنظر قرار داده شود و البته این امر به معنای نادیده گرفتن و تضییع حقوق کارگران نیست.
  رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و صنایع دستی اتاق بازرگانی ایران به برنامه ریزی برای ایجاد نهضت کارآفرینی در کشور اشاره کرد و افزود: این برنامه منتظر تصویب در مجلس شورای اسلامی است که امیدوارم در مجلس دهم هر چه زودتر محقق شود.
  جمیلی خاطرنشان کرد: در نهضت کارآفرینی تلاش بر این خواهد بود که نخست خود مردم جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان، وارد عمل شوند و از سرمایه های خرد آنان برای ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغالزایی بهره برداری شود.
  7312/6085

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی