اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۵۵ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲
  با حضور ۲۰۰ دانشگاه؛

  اجلاس معاونان پژوهشی دانشگاه‌های کشور در اردبیل آغاز شد

  اردبیل- با حضور معاون پژوهش وزارت علوم، معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور، اجلاس معاونان پژوهشی دانشگاه‌های کشور در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ظهر چهارشنبه در آیین افتتاحیه این اجلاس با اشاره به اقدامات اخیر این دانشگاه در حوزه پژوهش و تولید علم به ایجاد پارک علم و فناوری، مرکز رشد و موزه تاریخ علوم اشاره کرد.

  گودرز صادقی به برگزاری همایش‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی در داخل و خارج کشور اشاره و تأکید کرد: علاوه بر این با هدف توسعه پژوهش‌ها اساتید دانشگاهی به فرصت‌های مطالعاتی اعزام شده است.

  وی ایجاد توازن در دانشگاه در حوزه‌های مختلف را اقدام سختی دانست که در پی تلاش جمعی نیروهای دانشگاه حاصل شده است.

  رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به تأمین حقوق دانشگاهیان و تأمین آزادی‌های فردی و سیاسی آن ها اشاره کرد و متذکر شد: این مهم با دفاع و حفاظت از ارزش‌های فرهنگی انقلاب محقق شده است.

  در این مراسم معاون پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی نیز از جمله اقدامات توسعه پژوهش را توسعه تحصیلات تکمیلی با هدف اتصال پایان‌نامه‌ها به تحقیقات، ایجاد ارتباط علمی استاد و دانشجو و بسترسازی برای پژوهش برشمرد و نتیجه جمعی این اقدامات را رشد سرانه مقالات عنوان کرد.

  محمد نریمانی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با ۷۰ دستگاه اجرایی خواستار پیگیری هزینه کرد مطلوب اعتبارات پژوهشی ادارات و راه‌اندازی کارگروه پژوهش و فناوری استان شد.

  وی با اشاره به تدریس اختیاری واحد کارآفرینی در دو دانشکده این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد این طرح در تمامی دانشکده‌ها به اجرا درآید.

  معاون پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کارآفرینی و دفتر مشاوره کارآفرینی به راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی نیز اشاره کرد.

  به گفته نریمانی ارتقا رتبه علمی کشور مسئولیت دانشگاه‌ها است و لازم است با همت جمعی دانشگاه‌ها رتبه یک کشور در منطقه حفظ شود.

  وی با تأکید به ضرورت توجه به تحصیلات تکمیلی پژوهش محور ادامه داد: متأسفانه غفلت از این حوزه موجب شده است بازارهای خود را از دست بدهیم در حالی که این مقوله می‌توانست از خروج ارز از کشور خودداری کند.

  معاون پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی ضرورت دیگر را توجه به جذب توریسم علمی دانست و متذکر شد: این مهم در توان دانشگاه‌ها است و توجه به آن می‌تواند ارزآور باشد.

  نریمانی خواستار شفاف‌سازی هزینه کرد اعتبارات پژوهشی دستگاه‌ها شد و به ضرورت راه‌اندازی کارگروه فن‌آوری در استان تأکید کرد.

   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی