اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۵۰ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۳
  رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی میراث ایلام:

  توریسم عشایر فرصتی کارآفرینانه در صنعت توریسم استان ایلام است

  رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی میراث ایلام گفت: توریسم عشایر فرصتی کارآفرینانه در صنعت توریسم استان ایلام است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ایلام، امین نظریان با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد در مناطق ییلاقی و قشلاقی استان ایلام اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک استان ایلام به یکی از مقاصد گردشگری عشایری تبدیل می‌شود.

  وی افزود: باید توسعه گردشگری عشایری در اولویت کار این اداره کل قرار گیرد زیرا زندگی عشایری و کوچ در این منطقه وجود داشته و همچنان کوچ نشینان بسیاری از سنن و ارزش‌های اصیل ایرانی را حفظ کرده است.

  نظریان خاطرنشان کرد: وجود عشایر و نحوه زندگی ،همچون عکسهایی با جذابیت بی‌حد و حصر و زیبایی خیره کننده در آلبوم طبیعت چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد و بستری مناسب را برای گردشگری فراهم می‌کند همچنین نوع زندگی کوچ‌نشینی که ایلات و عشایر را به عنوان دیدنی‌ترین جاذبه عصر تکنولوژی مطرح ساخته از بزرگترین جاذبه های گردشگری فرهنگی در عصر حاضر است.

  رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی میراث فرهنگی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های جهان در هزاره سوم با توجه به افزایش جمعیت مساله اشتغال سبز و پایدار است تا ضمن تأمین امنیت شغلی در راستای بهره وری پایدار گرا عمل کند.

  وی گفت:کارشناسان گردشگری اعتقاد دارند به ازای هر گردشگر ورودی 4 تا 10 شغل مستقیم در مقصد ایجاد می شود که با احتساب شغل‌های ایجاد شده در بخش‌های تولیدی و خدماتی برای هر گردشگر این رقم به 15 تا 18 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در ازای هر گردشگر می رسد.

  نظریان عنوان کرد: گفته می شود که برای ایجاد هر فرصت شغلی در بخش خدمات و صنعت نیازمند 12تا 25هزار دلار سرمایه گذاری است اما ایجاد شغل در صنعت گردشگری به سرمایه‌گذاری بسیار کمتری نیاز دارد در عین حال میزان اشتغال‌زایی در بخش جهانگردی 2/11 برابر سریع‌تر از سایر بخش ها عنوان شده است و بر این مبناها افزون بر کارکردهای فرهنگی و اجتماعی آن است که اقتصاددانان بهترین راه توسعه سریع و همه جانبه جوامع را ارتقاءاین صنعت معرفی می‌کنند.

  وی افزود: در این بین توریسم عشایری با توجه به قابلیت‌ها و جاذبه‌های یاد شده می‌تواند در ایجاد فرصت‌های شغلی کارآفرینانه مرتبط با گردشگری در میان عشایر به عنوان بخشی از بدنه جامعه در اختیار داشتن میزان نیروی کار قابل توجه، زمینه را برای پویایی این بخش نیازمند توسعه همه جانبه و هماهنگ همه بخش‌های آن جامعه است وجود منابع بالقوه و بالفعل در میان عشایر ایلام نیازمند فرصتی برای شکوفا شدن و به بار نشستن است که توریسم عشایری به ره‌آوردهای خود می‌تواند تا حدودی این فرصت را فراهم کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.