اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۴۶ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵

  هاشمی: شکسته شدن رکورد حضور بانوان در المپیک اهمیت تبلیغاتی دارد

  رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رکورد حضور بانوان ایرانی شکسته شد و این برای ما اهمیت بسیاری دارد چرا که تبلیغاتی در خارج از ایران صورت می گیرد

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری کمیته ملی المپیک با گروه صنعتی ملی امروز (سه‌شنبه) با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، شاهرخ شهنازی دبیر این کمیته، اصغر رحیمی سرپرست کاروانی اعزامی ایران به المپیک و منوچهر صالحی رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی ملی برگزار شد.

  کیومرث هاشمی در این مراسم اظهار داشت: امروز دقیقاً 100 روز به المپیک مانده است و در دنیا این رسم وجود دارد که در فاصله 100 روزه تا المپیک مراسمی برگزار شود که ما نیز این روز ویژه را به امضای تفاهم‌نامه اختصاص دادیم.

  وی ادامه داد: ما تا امروز توانسته‌ایم 43 سهمیه در 12 رشته کسب کنیم و امیدواریم این تعداد به 15 رشته برسد و از لحاظ تعداد ورزشکاران ایرانی نیز بتوانیم رکورد شکنی کنیم.

  رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: این درحالی است که رکورد حضور بانوان ایرانی شکسته شد و این برای ما اهمیت بسیاری دارد، چرا که تبلیغاتی در خارج از ایران صورت می‌گیرد و حضور بیشتر بانوان ایران می‌تواند فضای خوبی را ایجاد کند. البته پیش‌بینی ما این است که سهمیه‌های بیشتری در آینده به دست بیاوریم.

  هاشمی با بیان اینکه تعداد دقیق سهمیه‌ها در تیر ماه مشخص می‌شود، گفت: المپیک روز 15 مرداد افتتاح می‌شود و دو هفته به طول می‌انجامد. کارهای مربوط به کاروان اعزامی به سرپرستی رحیمی انجام می‌شود و در جلسه هفته گذشته با وزیر ورزش نیز گزارش خوبی ارائه شد.

  وی درباره چگونگی اعزام ورزشکاران ایرانی به برزیل عنوان کرد: برنامه پروازی کاروان را طوری تنظیم کرده‌ایم که نفرات اعزامی در 10 گروهی راهی برزیل شوند. گروه اول شامل کادر سرپرستی در 30 تیر ماه اعزام خواهند شد. در گروه دوم رشته‌های تیراندازی و قایقرانی روئینگ، در گروه سوم رشته تیروکمان، در گروه چهارم کادر خبری و ورزشکاران رشته‌های شنا، بوکس و تنیس روی میز، در گروه پنجم بخشی از کادر سرپرستی و همچنین تیم وزنه‌برداری، در گروه ششم بخش دیگری از کادر خبری، در گروه هفتم رشته جودو، در گروه هشتم رشته‌های دو و میدانی و کشتی فرنگی، در گروه نهم تکواندو و در گروه دهم کشتی آزاد حضور خواهند داشت.

  رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه تمرکز مدال آوری ایران روی ورزش‌هایی خواهد بود که در سه چهار روز آخر برگزار می‌شوند، گفت: البته ما در تیراندازی نیز امید زیادی به کسب مدال داریم. رسانه‌ها باید کمک کنند که افکار عمومی متقاعد شوند مدال‌های ایران در روزهای پایانی المپیک به دست می‌آید. ما همچنین برای بازگشت کاروان به ایران 12 گروه را در نظر گرفته‌ایم.

  هاشمی درباره امضای تفاهم نامه امروز گفت: چندین نشست را با گروه صنعتی ملی داشتیم. منوچهر صالحی پیش از این مدیرعامل باشگاه سایپا بود و یک چهره شناخته شده ورزشی است. بنابراین ما با کسی وارد مذاکره شدیم که در ورزش شناخته شده است. گروه صنعتی ملی یک مجموعه بزرگ است و وظیفه ما در کمیته ملی این است که بتوانیم از فضای ورزش برای تولیدات داخلی استفاده کنیم.

  وی اضافه کرد: نگاه مسئولان این گرو هصنعتی نیز بر این است که بتوانند سهم خود را در ورزش ادا کنند. همانطور که می‌دانید تعداد مدال‌های طلا رده‌بندی کشورها را در المپیک مشخص می‌کند. برای مثال برزیل که روز گذشته با سفیر این کشور دیدار داشتم در المپیک 2012 لندن 17 مدال و ایران 12 مدال کسب کردند. اما برزیلی‌ها فقط سه مدال طلا به دست آوردند و ما به خاطر کسب یک طلای بیشتر 5 رتبه بالاتر از آنها قرار گرفتیم. بنابراین کسب یک طلای بیشتر اهمیت زیادی دارد و بر همین مبنا نیز تفاهم نامه امروز امضا می‌شود. ما دست کسانی را که بتوانند ورزشکاران المپیکی را حمایت کنند، می‌بوسیم. حرکت این گروه قابل احترام است. هرچه بتوانیم برای ورزشکاران المپیکی انگیزه ایجاد کنیم، این مسئله به ورزش کمک می‌کند.

  رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: دنیا به کسی که روی سکوی قهرمانی می‌ایستد و سرود کشورش نواخته می‌شود، احترام زیادی می‌گذارد. پس بخاطر همین افتخارآفرینی‌ها باید حمایت نیز صورت بگیرد.

  ادامه دارد

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :صنعت تبلیغات