اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۴۰ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۶
  مدیر پروژه ایجاد بزرگترین مرکز رشد جهان در زنجان:

  سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار و کارآفرینی در ایران تسهیل شود

  مدیر پروژه ایجاد بزرگترین مرکز رشد جهان با بیان اینکه پروسه سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار و کارآفرینی و موارد مربوط به استارتاپ در کشورها باید ساده باشد، گفت: موانع سرمایه‌گذاری در حوزه کسب‌وکار در کشورها از جمله ایران برطرف شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، رکسانا ورزا ظهر امروز در جلسه چالش‌های توسعه محیط کارآفرینی با بیان اینکه اکوسیستم مربوط به راه اندازی کسب و کارآفرینی و استارتاپ‌های کشورهای ایران و فرانسه بسیار شباهت زیادی با یکدیگر دارند، اظهارداشت: در عمده فعالیتهای من در حوزه استارتاپ به حضور زنان در پروژه‌های مختلف با هدف ارتقا سطح فرهنگ‌ها توجه جدی داشته‌ام.

  وی با اشاره به موانع فرهنگی و ساختاری موجود در اکوسیستم مربوط به راه اندازی کسب و کار، کارآفرینی و استارتاپ‌های فرانسه در سالهای گذشته تصریح کرد: خوشبختانه فرانسه برای برطرف کردن این موانع تلاش بسیاری کرده است تا خود را به سطوح پیشرفته و عالی بین‌المللی برساند.

  مدیر پروژه ایجاد بزرگترین مرکز رشد جهان با اشاره به مدیریت چندین پروژه و شرکت دانش‌آموزان و زنان فرانسوی در استارتاپ‌های مختلف عنوان کرد: استارتاپ‌ها برای دولت‌ها مهم است و آنچه که باید در این زمینه مورد توجه باشد فواید مالی و اشتغالزایی است.

  وی ضمن تاکید بر توجه دولتها به دغدغه‌های فعالان حوزه استارتاپ و لزوم برطرف شدن این گونه مسائل گفت: معتقدم استارتاپ‌ها تکنولوژیهایی هستند که در آینده باید تمامی افراد جوامع آن را بیاموزند و در این حوزه فعالیت کنند.

  ورزا با بیان اینکه سیستم آموزشی کشورها باید بر اساس تکنولوژیهای روز دنیا شکل بگیرد، ابراز کرد: متاسفانه تکنولوژی به گونه‌ای به مردم آموزش داده نمی‌شود تا سبب ایجاد انگیزه و اشتیاق شود بلکه تکنولوژی واقعی باید سبب ترغیب افراد به سمت کسب و کار شود و این مهم جز با توجه به تنوع در نوآوری و جمع کردن افراد متفاوت به دور هم پدید نمی‌آید.

  وی با اشاره به پیشتازی فرانسه در زمینه حضور پررنگ زنان در استارتاپ‌‌ها در مورد نقش استارتاپ‌ها و راه اندازی کسب و کار، کارآفرینی در کاهش معضل بیکاری و مقابله با آن افزود: برای رسیدن به موفقیتهای مربوط به حوزه کسب و کار و کارآفرینی باید موانع سرمایه‌گذاری در تمامی جوامع از جمله ایران برطرف شود.

  مدیر پیشین تجارت‌های نوظهور مایکروسافت فرانسه با بیان اینکه پروسه سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار و کارآفرینی و موارد مربوط به استارتاپ در کشورها باید ساده باشد، گفت: دسترسی آسان و راحت استارتاپ‌ها و فعالان حوزه کسب و کار و کارآفرینی به بازار از سوی مسئولان ذیربط و دولتها باید مورد توجه قرار گیرد.

  وی با اشاره به اینکه فعالان حوزه کسب و کار و کارآفرینی و موارد مربوط به استارتاپ و مسئولان ذیربط در ایران بدون تبعیت از مدلهای رایج در کشورهای مختلف نسبت به شکل‌دهی مدل کسب وکار اقدام کنند، خاطرنشان کرد: البته با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران بهتر است تا در ایجاد مدل کسب و کار و کارآفرینی نیم نگاهی به مدلهای رایج در خاورمیانه، آفریقای شمالی و آسیا داشته باشند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.