اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۳۴ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
  استاندار اصفهان مطرح کرد

  "هم نت" بسیج سازندگی نخبگان/ مدل توسعه روستا از بالا به پایین اشتباه است

  استاندار اصفهان با بیان اینکه "هم نت" بسیج سازندگی نخبگان به شمار می‌رود گفت: مدل توسعه روستا از بالا به پایین اشتباه است و روند توسعه روستا باید از خود آن منطقه آغاز شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رسول زرگرپور عصر امروز در مراسم اختتامیه رویداد کارآفرینی "هم نت" روستا در روستای کفران از توابع شرق اصفهان اظهار داشت: رویداد کارآفرینی هم نت روستا تاکنون 3 بار در استان اصفهان برگزار شده و در هر مرحله سعی شده است تا بهترین نتایج حاصل شود.

  وی افزود: رویداد کارآفرینی "بریج" که آخرین دوره آن در آلمان برگزار شد نتایج خوبی داشته است اما رویداد کارآفرینی "هم نت" سعی کرده است که مدل بومی شده و خلاقانه این رویداد جهانی باشد.

  استاندار اصفهان با بیان اینکه رویداد کارآفرینی "هم نت" سعی دارد در توسعه محلی روستاها نقش‌آفرینی کند، گفت: خوشبختانه این رویداد توانسته جایگاه خود را پیدا کند و تا حد زیادی در دست‌یابی به اهداف خود موفق بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان ما در جهاد سازندگی و اردوهای جهادی تلاش و فعالیت می‌کنند که هم بار جسمی دارد و هم بار معنوی، اما این سؤال مطرح می‌شود که آیا از نخبگان توقع داریم که ایشان هم به کار یدی دست بزنند؟

  زرگرپور با بیان اینکه هم نت بسیج سازندگی نخبگان است، تصریح کرد: خوشحال هستیم از اینکه این مدل رویداد از اصفهان شروع شده است و امیدوارم که در سالهای آتی در سایر کشور گسترش پیدا کند.

  وی افزود: جهاد سازندگی خیلی از مشکلات کشور را حل کرد، گرچه بنده نیز عضو جهاد سازندگی بوده‌ام اما شاید دلیلی که سبب شد علی‌رغم همه آن تلاش‌ها در جهاد نتوانیم روند روستا گریزی را متوقف کنیم این بود که بیشتر سعی داشتیم از خارج از روستا و از بالا به پایین روستا را آباد کنیم.

  استاندار اصفهان با بیان اینکه درحالی‌که توسعه امری درون‌زا است و باید از خود روستا شروع شود، گفت: "هم نت" در روستا برگزار شد تا به نخبگان بگوید:" ای روستاییان توسعه باید توسط شما شکل بگیرد."

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی