اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۲۹ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

  استان ها باید به درآمد 20 میلیارد دلاری از محل اقتصاد دانش بنیان برسند

  اصفهان- ایرنا- معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هر استان کشور تا سال 1404 بطور متوسط باید به درآمد ارزی 20 میلیارد دلار از محل اقتصاد دانش بنیان برسد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، علی وطنی روز سه شنبه در مراسم آغاز بکار رویداد ملی کارآفرینی ' هم نت روستا ' در اصفهان افزود: بر اساس سند چشم انداز 1404 باید درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی (GDP) به یکهزار و 200 میلیارد دلار برسد که 50 درصد آن باید از محل اقتصاد دانش بنیان تامین شود.
  وی ادامه داد: بر این اساس اگر 600 میلیارد دلار درآمد ارزی را بین استان ها تقسیم کنیم هر استان بطور متوسط باید به درآمد ارزی معادل 20 میلیارد دلار از محل صادرات غیر نفتی و دانش بنیان تا سال 1404 برسد.
  وی با تاکید بر اینکه دوران اقتصاد نفتی به پایان رسیده است اظهار کرد: حدود هفت میلیون فرایند و محصول از نفت و گاز بدست می آید و ما نیز باید به جای خام فروشی به سمت تولید این محصولات گام برداریم.
  وطنی افزود: نفت و گاز گران تر و با ارزش تر از آن هستند که ما آنها را اینگونه بسوزانیم بلکه باید آنها را به فناوری و ارزش افزوده تبدیل کنیم.
  معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: در روستاهای کشورمان نیز محصولات زیادی وجود دارد که باید از خام فروشی آنها جلوگیری کنیم.
  وی افزود: ایران از نظر برخی اقلام منابع طبیعی و گیاهان دارویی، رتبه نخست را در دنیا دارد که باید با هدف کارآفرینی در روستاها از این ظرفیت ها استفاده کرد.
  وی به جوانان توصیه کرد که فرهنگ خام فروشی را اصلاح کنند و دنبال سرمایه های زیرزمینی نباشند بلکه سرمایه های اصلی یعنی منابع انسانی فکور و نخبگان را دریابند.
  وطنی گفت: امروز لازم است با بکار گیری علم و فناوری در روستاها و استفاده از توانایی دانش آموختگان روستایی که به شهرها مهاجرت کرده اند به توسعه پایدار روستاها کمک کنیم.
  وی با اشاره به فعالیت 14 ستاد توسعه فناوری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: تا کنون از میان دو هزار و 200 طرح تحقیقاتی در ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی، 85 طرح به مرحله تجاری سازی رسیده است.
  وی افزود: در ستاد توسعه فناوری نانو نیز تا کنون 350 طرح تجاری سازی شده است.
  وی با اشاره به سایر ستادهای توسعه فناوری مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات، آب و خشکسالی، بهینه سازی انرژی، نفت و گاز ، هوانوردی و دریایی تاکید کرد: دانشجویان و دانش آموختگان با هر تخصصی که دارند می توانند بمنظور همکاری و ارائه ایده ها و طرح های خود با این ستادها ارتباط برقرار کنند.
  رویداد ملی کارآفرینی ' هم نت روستا ' روز سه شنبه در اصفهان آغاز بکار کرد.
  این رویداد با هدف راه اندازی کسب و کار با مشارکت روستاییان، محک زدن توانمندی ها و کمک به توسعه پایدار و رشد فراگیر روستا توسط بنیاد نخبگان استان اصفهان با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه روستایی ریاست جمهوری به مدت چهار روز تا سوم اردیبهشت برگزار می شود.
  ت/3011/ 6022

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی