اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۲۸ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

  معاون استاندارد: مقالات علمی درجهت استانداردهای مورد نیاز کشور تولید شود

  گرگان - ایرنا - معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه سالانه 27هزار مقاله علمی در کشور تولید می شود، گفت: تولید مقاله های ISI (چاپ شده در پایگاه های اطلاعاتی و مجلات علمی ) باید به سمت استانداردهای مورد نیاز کشور و کمک به کار آفرینی سوق داده شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا علی اباذری روز سه شنبه در مراسم آغاز به کار دفتر استانداردسازی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار داشت: مراکز آموزش عالی باید به سمت کارآفرینی رفته و در ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور کمک کنند.
  وی افزود: به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری در کشور ظرفیت بالایی وجود دارد، ولی به دلیل نبود تعامل، استفاده لازم از زیرساخت ها در امر توسعه کشور نمی شود.
  اباذری ادامه داد: اگر از این ظرفیت در تهیه استانداردهای مورد نیاز کشور استفاده شود به طور حتم به ایجاد کارآفرینی کمک خواهد کرد.
  وی افزود: کار علمی و قابل توجه در کشور صورت می گیرد و با توجه به این ظرفیت از مراکز آموزش عالی باید در جهت استاندارد سازی بیش از گذشته کمک گرفت که سازمان استاندارد در این راستا پیشقدم شده است.

  *برنامه ریزی برای بازنگری 4 هزار سند ملی در سال 95
  اباذری از برنامه ریزی برای بازنگری و عملیاتی کردن 4 هزار سند ملی تدوین شده در سال 95 نیز خبر داد و گفت: این در حالی است که در سال 94 این سازمان سه هزار و 703 سند را بازنگری و عملیاتی کرد.
  وی افزود: پایش 200 هزار رزومه صادراتی و وارداتی کالا و حدود300 هزار مورد بازرسی و نمونه برداری از دیگر خدمات سازمان ملی استاندارد ایران در سال 94 بود.

  *سیاست وزارت علوم توسعه تلاش در حوزه کارآفرینی
  رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را توسعه تلاش ها در حوزه کارآفرینی بیان کرد و گفت: با توجه به این سیاست، مراکز آموزش عالی باید در حوزه کارآفرینی و تولید ثروت و تجاری سازی یافته های پژوهشی تلاش کنند.
  علی نجفی نژاد اضافه کرد: در دو سال اخیر وزارتخانه تلاش های خوبی در حوزه کارآفرینی در مراکز آموزش عالی در سطح استانها آغاز کرده است و علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این زمینه جزو دانشگاه های پیشرو در کشور به شمار می رود.
  وی اضافه کرد: در این خصوص سال قبل هم اندیشی خوبی توسط این دانشگاه انجام و سند کارآفرینی آن تهیه شد.
  نجفی به وضعیت دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز اشاره کرد و گفت: اکنون 38 درصد دانشجویان این دانشگاه را مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا تشکیل می دهند.
  به گفته وی در هر سال تحصیلی این دانشگاه حدود 130 دانشجوی دکترا پذیرش می کند و هم اینک جمعیت دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکتر 500 نفر می باشد.
  در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هم اینک 36 رشته کارشناسی، 44 رشته کارشناسی ارشد و 30رشته دکتری تخصصی دایر است.
  تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل این دانشگاه چهار هزار و 954 نفر و اعضای هیات علمی آن یکهزار و 745 نفر هستند.
  رئیس علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان همچنین با اشاره به تحصیل 500 دانشجو در مقطع دکترا در این دانشگاه، گفت: تهیه رساله دکترا فرصت مغتنمی در جهت یافتن راهکارهای ایجاد اشتغال و توسعه استان برای دستگاه های دست اندرکار ایجاد می کند.
  وی از مسئولان گلستان خواست که نیازهای خود را در قابل طرح به دانشگاه ارائه دهند تا دانشجو در تهیه رساله دکترا از آن استفاده کند.
  به گفته وی اکنون کارهای تحقیقاتی دانشجویان در کتابخانه ها بدون هیچ استفاده ای بایگانی می شود.

  *مراکز آموزش عالی گلستان ظرفیت خوبی برای استانداردسازی
  محمود فرمانی مدیر کل استاندارد گلستان نیز گفت: اکنون مراکز آموزش عالی استان ظرفیت و توانمندی خوبی برای همکاری در استاندارد سازی دارند و فعال کردن دفترهای استانداردسازی در این مراکز و بهره مندی از توان آنها در این راستا انجام می شود.
  در این مراسم تفاهم نامه همکاری میان سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به امضا رسید و دفتر استانداردسازی این دانشگاه فعالیت خود را به عنوان دومین دفتر در مراکز دانشگاهی گلستان (بعد از دانشگاه گلستان) آغاز کرد.
  6204/1648

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی