اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۲۶ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
  معاون آموزش و پرورش قزوین:

  فرهنگ کارآفرینی در مدارس استان قزوین توسعه یابد

  معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: فرهنگ کارآفرینی و همچنین زمینه آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل باید در مدارس استان قزوین توسعه یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی انصاری صبح امروز در نشست مدیران و معاونان آموزش و پرورش استان قزوین که در سالن جلسات اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ کارآفرینی و همچنین زمینه آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل باید در مدارس استان قزوین توسعه یابد.

  وی با اشاره به هدف برگزاری هفته معرفی مشاغل در استان قزوین بیان کرد: هدف از برگزاری هفته معرفی مشاغل، آشنایی دانش‌آموزان با شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی دوره دوم متوسطه و آشناسازی با مشاغل مختلف است.

  معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: هفته معرفی مشاغل از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 7 اردیبهشت ادامه دارد که در جهت معرفی مشاغل و رشته‌های تحصیلی مختلف به دانش‌آموزان برنامه‌های مختلفی را تبیین کرده و اجرا می‌کند.

  انصاری با بیان این مطلب که تحقق و اجرای شعار سال باید در دستور کار قرار بگیرد ادامه داد: اجرای شعار سال در مدارس باید در دستور کار قرار گیرد و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای دانش‌آموزان تبیین شود.

  وی عنوان کرد: تحقیق و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان در زمینه کسب اطلاعات شغلی و برنامه‌ریزی تحصیلی و شغلی و تقویت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و خود‌ اشتغالی دانش‌آموزان از دیگر اهداف برگزاری هفته معرفی مشاغل به شمار می‌رود که باید مورد توجه و تاکید مدیران و مسئولان مربوط قرار بگیرد.

  روزشمار هفته معرفی مشاغل در استان قزوین به شرح ذیل است:

  اول اردیبهشت: روز مشاوره و موفقیت تحصیلی
  دوم اردیبهشت: روز مشاوره و آمایش شغلی
  سوم اردیبهشت: روز مشاوره و انتخاب آگاهانه تحصیلی شغلی
  چهارم اردیبهشت: روز مشاوره و سلامت روانی اجتماعی
  پنجم اردیبهشت: روز مشاوره و اجرای شعار سال(اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)
  ششم اردیبهشت: روز مشاوره و کارآفرینی
  هفتم اردیبهشت: روز مشاوره و خلاقیت و نوآوری

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی