اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۲۰ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷
  معاون اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران:

  مدارس کارآفرینی در استان مازندران ایجاد می‌شود

  معاون اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه امروزه نظام آموزشی مازندران به سمت تحصیل در هنرستان‌ها و کار و دانش سوق یافته است، گفت: مدارس کارآفرینی در مازندران ایجاد می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از آمل، اسفندیار نظری ظهر امروز در دهمین همایش تجلیل از نخبگان علمی و مسابقات علمی و کاربردی این شهرستان با بیان اینکه امروزه استقرار و گسترش مراکز هنرستان و هنرجویان برای ما بسیار مهم است، اظهار داشت: بسیاری از کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی بر کارآفرینی تاکید دارند و کارآفرینی را حرکت استراتژیک ملی می‌دانند.

  وی با تاکید براینکه امروزه دولت‌ها و مراکز دولتی و خصوصی به‌دنبال کارآفرینی و حرکت در این سمت و سو هستند، افزود: باید آنچه که امروزه در دبیرستان داریم به‌سمت ایجاد کار پیش برود و برای ایجاد هماهنگی در جامعه و ایجاد مشاغل از مسیر هنرستان و کاردانش‌ها عبور کرد.

  نظری با اشاره به اینکه امروزه باید به سمت تحصیل در هنرستان‌ها و کار و دانش گام برداریم، تصریح کرد: افراد جوان در گلخانه‌ها و کارخاجات به‌دنبال کارآفرینی هستند و باید فضایی ایجاد شود تا دانش‌آموزان بعد از تحصیل وارد بازار کار شوند.

  معاون آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه کارآفرینی در دنیا امروز نوعی از سبک زندگی است و کشورهای اروپایی در حال تمرکز به سمت کارآفرینی در کشورهای خود هستند، یادآور شد: باید دانش‌آموزان با کسب و کار فناورانه آشنا شوند و کسب و کار جدید و دانش‌بنیان باشد.

  وی ادامه داد: باید دانشگاه‌های علمی و کاربردی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با ارتباط منطقی بر اساس ظرفیت‌های موجود گام بردارند و با تعامل برای برقراری کار با توجه به توسعه رشته‌ها و فناوری جدید هنرجو در آنها ادامه تحصیل دهند.

  نظری با اعلام اینکه در ورود به کارآفرینی نارسایی‌ها را از خود دور کرده، ریسک‌پذیر باشیم و ریسک‌گریزی را راه ندهیم، اذعان داشت: نباید افراد از کارآفرینی گریزان باشند؛ مبانی کارآفرینی همراه با درس و تدریس باشد و باید کارآفرینان بزرگ را به جامعه معرفی کرده و به دانش‌آموزان معرفی کنیم.

  معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران افزود: اکنون کارآفرین نوپا 16 درصد، تثبیت کارآفرینی 11 درصد، درک فرصت‌ها 28 درصد، قابلیت‌ها 59 درصد، قصد کارآفرینانه 25 درصد و ترس از شکست عرصه کارآفرینی 33 درصد عنوان شده و ایران در نگرش کارآفرینی مطلوب است.

  وی با اشاره به کنکور سراسری سال گذشته, عنوان کرد: در این کنکور از 857 هزار شرکت‌کننده حدود 540 هزار نفر در رشته تجربی بوده و در  مازندران از 37 هزار و 746 دانش‌آموز شرکت‌کننده، 80 درصد قبولی در دانشگاه سراسری، 75 درصد رشته انسانی، 38.5 درصد تجربی آنهم در دانشگاه شبانه و پیام‌نوربوده است که این به ضعیف بودن هدایت تحصیلی بر می‌گردد.

  نظری با تاکید براینکه امروزه کشورهای پیشرفته به‌دنبال نیروی ماهر و تکنسین توانمند هستند، گفت: در این استان شورای سیاست‌گذاری به ریاست استاندار تشکیل شده که در این شورا از همه صاحبان صنایع، کار‌آفرینان برتر و تولیدکنندگان موفق دعوت شده تا با رسیدگی لازم به تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی