اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۱۵ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
  رئیس کانون کارآفرینی کشور:

  ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع استان مرکزی افزایش یابد

  رئیس کانون کارآفرینی کشور گفت: به منظور برقراری پیوند عمیق میان صنعت و دانشگاه نیاز است که در تورهای یک روزه دانشگاهیان از صنایع و واحدهای صنعتی استان مرکزی بازدید کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، مجید ایزدی ظهر امروز در جلسه تشکیل دبیرخانه دائمی کمیسیون ارتباط صنعت و دانشگاه آزاد اتاق بازرگانی اراک با اشاره به عدم ارتباط مناسب صنعت و دانشگاه در استان مرکزی اظهار داشت: در سطح استان مرکزی بیش از 114هزار دانشجو وجود دارد که متاسفانه برخلاف این ظرفیت بالا هم چنان ارتباط میان صنعت و دانشگاه به شکل هدفمندی ایجاد نشده است.

  وی افزود: دانشگاه دارای بسترهای مناسبی است که اگر از تمامی آنها در مسیر اهداف صنعتی و بهبود وضعیت صنایع و واحدهای استان مرکزی بکارگرفته شود بی‌شک می‌‌توانیم شرایط مناسبی را ایجاد کنیم.

  رئیس کانون کارآفرینی کشور تصریح کرد: ارتباط منسجم و قوی میان صنعت و دانشگاه می‌تواند چهارمین قطب صنعت کشور را به پله‌های شکوفایی و رشد نزدیک کند.

  ایزدی با اشاره به عدم آشنایی دانشجویان با بخش صنعت گفت: درحال حاضر میزان آشنایی و ارتباط دانشجویان با بخش صنعت مناسب نیست که نیاز است این آگاهی‌ها افزایش یافته تا پس از اتمام دوران فارغ‌التحصیلی قشر دانشجو آگاهی‌های هرچه بیش‌تری داشته تا بتواند موثرتر عمل کند.

  وی ادامه داد: اتاق بازرگانی استان مرکزی نیز دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی است که اگر از این تجارب به نحوه صحیحی استفاده شود می‌توان فعالیت‌های خوبی در بخش صنعت انجام داد.

  رئیس کانون کارآفرینی کشور تصریح کرد: انتقال دانش دانشگاهی به بخش صنعت می‌تواند صنایع استان را با علوم روز دنیا پیوند داده و آن را در مسیر تعالی سوق دهد.

  ایزدی با اشاره به ارتباط مدیران صنایع با دانشگاهیان گفت: متاسفانه خلاء موجود میان صنعت و دانشگاه سبب شده که محدودیت‌هایی را در این حوزه به وجود آورد که با برنامه‌های زمانبندی به دنبال ارتباط با یکدیگر باشند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی