اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۱۰ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در یزد:

  حمایت از کسب و کارهای خرد افزایش می‌یابد

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه 240 میلیون قطعه ظرفیت تولید روسری در کشور وجود دارد، گفت: اشتغالزایی در حوزه گردشگری یزد افزایش یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، اصغر نورالله زاده عصر امروز در نشست شورای اشتغال استان یزد، اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از اولویت های اقتصادی حمایت از کسب و کارهای خرد بود، صندوق کارآفرینی امید از این کسب و کارها حمایت کند.

  وی افزود: در سال 1335 معادل 70 درصد کشور روستایی بوده ولی در سال 95 آمار جابجا شده و الان جمعیت شهری 70 درصد و جمعیت روستایی 30 درصد شده است.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور خاطرنشان کرد: در تهران بانکهایی هستند که هر کسی با توان پرداخت سود خود، می‌تواند وام دریافت کند ولی در روستاها این دسترسیها سخت‌تر است.

  نورالله‌زاده بیان کرد: به همین دلیل دولت باید در این حوزه‌ها ورود پیدا کند و هم دسترسیها را افزایش دهد و هم اینکه سود حاصل از تسهیلات را کاهش دهد.

  وی با بیان این مطلب که یکی از اولویتهای ما این است که بتوانیم در این مناطق، سیاستهای تامین مالی خود را متمرکز کنیم، گفت: کسب و کارهایی که نوپا و نوزاد هستند باید به گونه ای مورد حمایت قرار بگیرند که بتوانند در یک دوره دو تا سه ساله، روی پای خود بایستند.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه عمده این کسب و کارها توسط جوانان ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: کسانی که رسمی یا غیررسمی هستند، به ویژه بنگاه‌هایی که غیررسمی نیستند باید مورد توجه قرار گیرند.

  نورالله‌زاده گفت: هرجایی که رسمیت پایین است و توان مالی پایین تری وجود دارد ما هستیم اما جایی که رسمیت دارد و توان مالی هم بالاست، ما نیستیم و بانکها فعالیت می‌کنند.

  وی چرم و مصنوعات چرمی، فرش، مصنوعات زیورآلات، تراش سنگهای قیمتی، اسباب بازی، سرگرمیهای فکری و بازیهای کودکان و پوشاک را از جمله تولیدات مورد حمایت دانست و گفت: الان در کشور نهایتا 10 میلیون قطعه روسری تولید می‌شود که با میزان مصرف بسیار فاصله دارد.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور افزود:  مدل پوشاک ایران نسبت به دیگر کشورها بسیار زیاد است از جمله روسری که بازار آن در کشور 250 میلیون قطعه است.

  نورالله‌زاده خاطرنشان کرد: در استان یزد روسری شال مورد حمایت قرار گرفته و امیدواریم که بتوان این صنعت را توسعه داد و نیاز استان یزد را رفع نماید.

  وی با اشاره به اینکه ایران بزرگترین واردکننده اسباب بازی و محصولات فکری است، گفت: همه اینها قابل تولید در واحدهای کوچک است و می‌توان با نگاهی بزرگ، بخشی از این موارد را سامان دهیم.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گردشگری و بوم گردی را صنعت مهم یزد خواند و گفت: گردشگری تاریخی یکی از حوزه‌های گردشگری است که استان یزد در این زمینه ظرفیت بسیار زیادی دارد.

  نورالله‌زاده ادامه داد: طبیعت گردی و حوزه طبیعی یکی دیگر از مواردی است که در زمینه گردشگری مورد توجه است و کویر یزد می‌تواند در این زمینه به عنوان یک جاذبه مهم مورد تاکید قرار گیرد.

  وی ادامه داد: عرصه دیگر گردشگری گردشگری مذهبی است که می‌توان استانهایی از جمله مشهد و قم و شیراز را در این زمینه قرار دهیم همچنین بحث دیگری که در زمینه گردشگری وجود دارد، بحث گردشگری خدماتی یا همان گردشگری پزشکی و سلامت است.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور بیان کرد: استان یزد ظرفیتهای بالایی در حوزه سلامت دارد و می‌توان بخشی از گردشگری خدماتی کشور را بر استان یزد متمرکز کنیم.

  نورالله‌زاده بیان کرد: در حوزه گردشگری الان ما در حوزه زیرساختهای گردشگری جایگاه 119 جهان را داریم که با توجه به جاذبه‌های بسیار زیاد گردشگری ایران، این جایگاه اصلا شایسته نیست.

  وی شبکه حمل و نقل، غذا و رستوران را از جمله لازمه‌های تکمیل زیرساخت در زمینه گردشگری دانست و گفت: بحث آموزش ارتباط و ارائه خدمات به گردشگران هم یکی دیگر از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با تاکید بر اینکه زنجیره ارزش خدمات گردشگری در یزد باید تکمیل شود، تصریح کرد: در صورتی که این کار مورد توجه قرار گیرد، فرصتهای کسب و کار به صورت خوبی در کشور فراهم می‌شود.

  نورالله‌زاده بیان کرد: به این شکل می‌توانیم نقش موثری در اقتصاد مقاومتی ایفا کنیم و به تقویت تولید داخل در زمینه‌های مختلف بپردازیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی