اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۰۸ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
  در سال ۹۴ صورت گرفت

  ایجاد 28 هزار شغل توسط بنیاد برکت در مناطق محروم

  بنیاد برکت در سال 94 با سرمایه‌گذاری بالغ بر 14290 میلیارد ریال و مشارکت در 50 طرح اقتصادی به منظور توانمندی‌سازی اقتصادی مناطق محروم و کارآفرینی، موفق شد 28 هزار و 500 شغل ایجاد کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در حوزه‌ی رفع محرومیت که طی سال‌های گذشته از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) پی گرفته شده، توانمندسازی اقتصادی ساکنین مناطق محروم و ایجاد اشتغال در این مناطق بوده است.

  به گفته‌ی کارشناسان به دلیل صرفه‌ی نسبتاً پایین اقتصادی ایجاد اشتغال در این مناطق که بازگشت سرمایه، گاه سال‌ها طول می‌کشد، بخش خصوصی علاقه‌ی چندانی به سرمایه‌گذاری در این مناطق ندارد. از سوی دیگر، به دلیل آن‌که مشکل بیکاری از دیرباز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌های ساکنان این مناطق بوده، بنیاد برکت تلاش کرده است تا با ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و بخش خصوصی و مشارکت‌های اقتصادی با آن‌ها در مناطق محروم به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در این مناطق بپردازد.

  بر اساس این گزارش، بنیاد برکت تا پایان سال گذشته با اجرای 250 طرح اقتصادی با هدف توانمندسازی در 31 استان کشور، با حجم کل سرمایه‌گذاری‌ بالغ بر 42760 میلیارد ریال و ایجاد فرصت شغلی پایدار برای بیش از 159 هزار نفر که حدود 32 هزار نفر آن اشتغال مستقیم بوده، گام بسیار بزرگی برای رفع محرومیت در این مناطق برداشته است.  از این تعداد، در سال 94 رقم 14290 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت در 50 طرح سرمایه‌گذاری شده است. به این ترتیب، بنیاد برکت با وجود رکود اقتصادی در کشور در سال گذشته برای 28 هزار و 500 نفر شغل ایجاد کرده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی