اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۰۶ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶

  مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت:زنان، نهضت کارآفرینی بانوان را عملیاتی کنند

  شیراز- ایرنا- مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید بر لزوم شکل گیری حرکت فراگیر و کشوری در حوزه زنان گفت: در نهضت کارآفرینی زنان، همه زنان باید وارد عرصه شوند و با حرکت جمعی این نهضت را عملیاتی و نهادینه کنند.

  سهیلا جلودارزاده، شامگاه یکشنبه در نشست کانون زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس در شیراز، زنان را ثروت و سرمایه اجتماعی عظیم کشور دانست و افزود: نمی شود این سرمایه اجتماعی را نادیده گرفت، آنهایی هم که می گویند زنان نمی توانند باید بدانند به زنان فرصت داده نشده و آنها در بطن کار نبوده اند و آن تعداد اندک از زنان ما که با درک شخصی راه خود را پیدا کرده اند نیز به تک ستاره های درخشانی تبدیل شده اند که همواره می درخشند.
  وی بیان کرد: دولت به دنبال حمایت، پشتیبانی و مشروعیت بخشی به حضور زنان در جامعه است و به همین دلیل زنان باید از این فرصت پیش آماده استفاده و با حرکت جمعی کار خود را آغاز و نقطه ضعف های احتمالی را به سرعت برطرف کنند.
  جلودارزاده، حرکت زنان در عرصه انتخابات اتاق بازرگانی ایران را حرکتی موثر و موفقیت آمیز دانست و ادامه داد: در این حرکت نخست، زنان به سهم خوبی دست یافتند و کانون زنان بازرگان نیز با قدرت شکل گرفت.
  وی گفت: امروز زنان در بخش های مختلف به ویژه در شبکه های اجتماعی به دنبال فراگیری، آموزش و مشارکت هستند و حضور و مشارکت پررنگ آنها در عرصه انتخابات موید این موضوع است.
  او افزود: در انتخابات هفتم اسفند 94 ما بحث مشارکت 30 درصدی زنان را مطرح کردیم و به رغم وجود تنگناها و رد صلاحیت ها، تعداد زیادی از بانوان پا به عرصه گذاشتند.
  جلودارزاده بیان کرد: حضور زنان در پای صندوق های رای، نویدبخش فردایی بهتر برای جامعه است و نشان می دهد زنان ما در مسیر توسعه یافتگی گام نهاده اند.
  او ادامه داد: در انتخابات شوراهای اسلامی نیز سهم و میزان مشارکت زنان در ترکیب این نهاد باید بیش از 50 درصد باشد چرا که حضور زنان در این پارلمان بسیار موثر خواهد بود.
  جلودارزاده افزود: در حوزه زنان کاری که با آموزش آغاز کرده ایم را با کار و تلاش ادامه خواهیم داد تا به مدیریت های کلان برسیم.
  او گفت: در مقطعی، خانم ها را به خانه نشینی تشویق می کردند و می گفتند که خانم ها باید کار خانه را انجام دهند و در همین جهت ستادی نیز تحت عنوان ستاد مشاغل خانگی راه اندازی شد که توفیقی نداشت.
  وی، شکل گیری خوشه های صنعتی در رشته های مختلف را راهگشای تولید و کارآفرینی دانست و بیان کرد: شهرک صنایع دستی و صنایع دارویی به زودی در فارس شکل خواهد گرفت.
  مشاور امور بانوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، از زنان خواست در این شهرک های کارآفرینی و اقتصادی حضور جدی داشته باشند و با تشکیل کنسرسیوم های تجاری کار را آغاز کنند.
  مشاور رسانه ای وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز، تمرین جمعی زنان را اندک دانست و گفت: به رغم کوشش های بسیاری که زنان طی چند دهه گذشته داشته اند، اما موفق نشده اند که راه کسب تجربه در بدنه دولت را طی کنند.
  سونیا پوریامین افزود: با اتحاد، قدرتمند شدن و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد و تشکل های غیردولتی می توانیم حرف اول را بزنیم.
  وی، حضور زنان در عرصه های مختلف را نیازمند یک فرآیند دانست و بیان کرد: باید همه با هم باشیم و از ابزارهای تبلیغی و رسانه ای بهترین استفاده را ببریم چرا که کسانی می توانند موفق شوند که از این عرصه ها به خوبی استفاده کنند.
  6122/ 5054 /1876

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی