اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۹۶ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

  سه هزار و 500 فقره وام اشتغال سال گذشته در کرمانشاه پرداخت شد

  کرمانشاه - ایرنا - صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه سال 94 سه هزار و 516 فقره وام اشتغال به مبلغ 418میلیارد و 232 میلیون ریال پرداخت کرده است.

  مسئول روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت های این صندوق شامل وام خوداشتغالی تا سقف 300 میلیون ریال و نیز وام کارفرمایی تا سقف یک میلیارد ریال است که نسبت به سال 93 سطح پرداختی 96 درصد رشد داشته است.
  جواد حقیقی؛ شرط پرداخت وام 500 میلیون ریالی صندوق را اشتغال حداقل 2 نفر و نیز شرط پرداخت وام یک میلیارد ریالی را اشتغال حداقل چهار نفر عنوان کرد و گفت: برای استفاده از این تسهیلات از ارگان های مختلف استعلام گرفته می شود لذا شرط اصلی محرز شدن بیکاری افراد است.
  وی اظهار کرد: از مزیت های وام صندوق کارمزد چهار درصد و نیز تنفس شش ماهه وام به منظور رونق گرفتن کسب و کار است که در تسهیلات پرداختی بانک ها این مزایا وجود ندارد.
  حقیقی گفت: فلسفه اصلی تشکیل صندوق کارآفرینی امید، توجه به اشتغال خرد و خوداشتغالی افراد بیکار است هرچند در سال 94 پرداخت حدود 400 میلیارد ریال تسهیلات به 11 طرح مشارکتی نیز در دستور کار صندوق قرار گرفت.
  وی همچنین با اشاره به قطع شدن کمک های دولتی به صندوق کارآفرینی امید گفت: برای بالا بردن سرمایه صندوق و پرداخت تسهیلات به متقاضیان بیشتر، رایزنی هایی با استاندار انجام شده که امیدواریم بتوانیم در این زمینه از صندوق توسعه ملی کمک بگیریم.
  براساس گزارش مرکز آمار ایران، استان کرمانشاه با نرخ 15 و شش دهم درصد بیکاری در صدر استان های کشور قرار دارد.
  استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت دارد و شهر کرمانشاه به عنوان مرکز استان نیمی از این جمعیت را در خود جای داده است.
  7457/8066

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی