اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۷۷ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۷
  کاربران ویندوز 10؛

  تنها با چند کلیک سرعت ویندوز خود را بالا ببرید + آموزش

  اگر شما هم با مشکل کندی ویندوز خود مواجه هستید این گزارش را تا انتها بخوانید.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هیچ‌کس دوست ندارد هنگام کلیک برروی یک لینک، باز‌کردن یک برنامه، تایپ یک کلمه و … صبر کند تا کامپیوترش زمان زیادی را صرف انجام این کارهای کوچک نماید. اگر ویندوز زمان زیادی را برای انجام وظیفه خود صرف می‌کند، چند تغییر ساده می‌تواند موجب افزایش سرعت ویندوز شود.
  تنها با چند
  1- غیرفعال‌کردن برنامه‌های شروع خودکار غیرضروری
  ممکن است شوکه شوید، وقتی بفهمید چند برنامه هنگام بوت ویندوز شما، لود می‌شوند. هر کدام مقدار کمی از سرعت فرآیند بوت می‌کاهند و همچنین ممکن است در ادامه سرعت ویندوز پس از بوت را نیز کاهش دهند.
  برای اینکه متوجه بدبودن ماجرا شوید، در تسک‌بار، کلیک راست کرده و تسک منیجر را انتخاب کنید. برروی تب استارتاپ کلیک کنید (اگر چنین تبی را در پنجره تسک منیجر نمی‌بینید، بروی More Details در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید).
  تب استارتاپ تمام برنامه‌هایی را که بطور خودکار اجرا می‌شوند، به شما نشان می‌دهند. همانطور که لیست را بررسی می‌کنید، فکر کنید واقعا کدام‌ یک از برنامه‌ها باید همیشه در حال اجرا باشند، خب آنتی‌ویروس شما قطعا جزو این موارد است. اما بعضی برنامه‌ها، حتی برنامه های خوب، نیاز نیست که همیشه در حال اجرا باشند. برای جلوگیری از اجرای خودکار یک برنامه، بر روی ورودی آن برنامه در تب استارتاپ، کلیک راست کرده و Disable را انتخاب کنید.

  تنها با چند
  اگر شما نمی‌دانید این برنامه چه نقشی در کامپیوتر شما دارد، برروی آن کلیک راست کرده و گزینه Search Online را انتخاب کنید.
  2- تنظیمات پاور را تغییر دهید
  ممکن است ویندوز فرض کند، شما یک کامپیوتر کارآمد و قدرتمند را به یک کامپیوتر سریع ترجیح می‌دهید، مخصوصا اگر لپتاپ داشته‌باشید. دلایل زیاد و قانع‌کننده‌ای برای استفاده حداکثری از قدرت و داشتن یک کامپیوتر قدرتمند و کارآمد وجود دارد، اما نه زمانی که از سرعت کم ویندوز عصبانی هستید.
  برروی دکمه استارت، کلیک راست کرده و از منوی نه‌چندان زیبای آن، Power Option را انتخاب کنید.
  در صفحه نتایج کنترل پنل، فلش کنار گزینه Show additional Plans را بزنید.
  تنها با چند

  سپس، High Performance را انتخاب کنید.
  تنها با چند
  3- خلاصی از دست انیمیشن‌های فانتزی
  کدهای زیادی در ویندوز وجود دارد که چیزها را زیباتر می‌کنند، اگر قدرت کامپیوتر شما کم است، بهتر است کمی از زیباشناسی بکاهید و کمی سرعت دریافت کنید.
  برروی استارت کلیک راست کرده و System را انتخاب کنید. در سمت چپ پنجره نتایج کنترل پنل، Advanced system settings را انتخاب کنید.
  با این کار جعبه دیالوگ System Properties بالا می‌آید. برروی تب Advanced و بعد برروی دکمه تنظیمات در جعبه Performance کلیک کنید (سومین دکمه تنظیمات در این جعبه).
  تنها با چند
  جعبه دیالوگ دیگری باز خواهد شد ، حال گزینه Adjust for best performance را انتخاب کنید.
  تنها با چند

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ