اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۷۳ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶

  رفع معضلات مناطق کشور در رویداد کارآفرینی «هم‌نت روستا»

  رویداد کارآفرینی «هم­‌نت روستا» به منظور رفع معضلات مناطق به کمک نخبگان از 31 فروردین ماه 95 به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می‌شود.

  رویداد کارآفرینی «هم­‌نت روستا» به منظور رفع معضلات مناطق به کمک نخبگان از 31 فروردین ماه 95 به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از سرویس علمی ایسنا، رویداد «هم‌نت روستا» یک رویداد سه مرحله‌ای شامل شناسایی ظرفیت‌های مناطق روستایی، جلب مشارکت و توانمندسازی روستاییان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت‌ها، ایده‌پردازی، آموزش، کار تیمی) به منظور شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارائه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیر نظر سرمایه‌گذاران و تسهیل‌گران روستایی است.

  این رویداد به منظور عملیاتی کردن طرح‌های اجرایی با تائید دهیاری‌ها و مشارکت روستاییان مناطق برگزار می‌شود.

  شقایق حق‌جوی جوانمرد، رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد کارآفرینی هم‌نت روستا گفت: این رویداد فضایی برای مواجهه با فرصت‌های واقعی، شناسایی چالش‌های کارآفرینی در روستا و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود با مشارکت روستاییان است.

  وی با تاکید بر این‌که در حال حاضر تیم‌های شناسایی در حال بازدید از مناطق از پیش تعیین شده هستند، ادامه داد: این تیم‌ها با توجه به شرایط اقلیم هر منطقه و بر اساس پیش زمینه فعالیت‌های مردم، مسائلی که برای حل آن، مردم روستا نیاز به کمک نخبگان دارند را مشخص خواهند کرد.

  حق‌جوی جوانمرد، خاطرنشان کرد: در رویداد کارآفرینی هم‌نت روستا پس از طی یک رویداد چند روزه فرصت‌ها و چالش‌های مناطق به منظور ایده‌پردازی و توسعه ایده حول فرصت‌های مطرح همراه با آموزش‌، مشاوره، تطبیق و امکان‌پذیری اجرای ایده با مدل‌های توسعه منطقه برگزار می‌شود.

  رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به این‌که نحوه تعامل با روستاییان منطقه و شکل‌گیری هسته‌های کارآفرینی نیز در این اقدام تعیین می‎شود، اظهار کرد: در گام بعد تیم‌های هم‌نت (تیم‌هایی که امکان ادامه فعالیت و شاخص‌های حداقلی برای انجام یک فعالیت کارآفرینانه را دارا ‌باشند) با یک برنامه عملیاتی مدون به منظور اجرای طرح خود با مشارکت اهالی در منطقه مورد نظر حضور یافته و به روند رشد کسب و کار نوپای بوجود آمده با حمایت سرمایه‌گذاران و یا تسهیل‌گران روستا کمک می‌کنند.

  به گفته وی، از آنجایی که تبدیل کردن یک ایده به محصول یا راه حل، به طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها نیاز دارد شرکت کنندگان در پنل‌های آموزشی، توسط جمعی از اساتید داخل و خارج کشور، مفاهیم و اصول تئوری و ابزارهای لازم برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق را آموزش می‌بینند.

  وی با بیان اینکه رویداد کارآفرینی «هم‌­نت روستا» با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در راستای فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و کمک به ایجاد کسب و کارهای نوین برگزار می‌شود، یادآور شد: مهلت ثبت نام و جلب مشارکت نهادهای متولی و همکار تا 20 فروردین ماه 1395 ادامه دارد.

  بر اساس این گزارش، رویداد کارآفرینی «هم­‌نت روستا»، از 31 فروردین تا 3 اردیبهشت ماه 95 از سوی بنیاد نخبگان استان اصفهان و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی