اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۵۰ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۶

  بسته سیاستی اشتغال در جلسه شورای عالی کار بررسی شد

  بررسی بسته سیاستی اشتغال در دوران رکود و پس از رکود از موضوعات مهم و قابل بررسی در کمیته تخصصی اشتغال بود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سومین جلسه کمیسیون تخصصی شورایعالی اشتغال 12 اسفند 1394به منظور بررسی بند اول مصوبات هفتاد و سومین جلسه شورایعالی اشتغال برگزار شد.

  بر پایه این گزارش  در این نشست  موضوع "همکاری و هماهنگی دستگاههای ذیربط به منظور بررسی راههای کاهش نرخ بیکاری تا پایان سال 1396، و تعیین سیاست ها، الزامات مورد نیاز، وظایف و مسئولیت های اشتغالزایی تمامی دستگاههای اجرایی "  با حضور دکتر منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، خانم دکتر فرزین معتمد رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال ونمایندگان وزارتخانه امور اقتصاد و دارایی ، سازمان امور مالیاتی، وزارت علوم، تحقیقات وفنآوری، کمیته امداد امام خمینی (ره)، کانون عالی کارفرمایان، وزارت ورزش و جوانان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صندوق توسعه ملی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت نیرو، کانون عالی شوراهای اسلامی کارکشور، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور، وزارت کشور، بانک مرکزی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

  در ادامه منصوری معاون  توسعه کارآفرینی و اشتغال، توضیحاتی در خصوص رویکرد اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مساله هماهنگی بین دستگاهی در دستیابی به نرخ بیکاری تک رقمی ارائه کرد.

  در ادامه نشست نیز خانم  فرزین معتمد به ارائه الگوی پیشنهادی دبیرخانه شورایعالی اشتغال در خصوص هماهنگی بین دستگاهی در دستیابی به نرخ بیکاری تک رقمی پرداخت. گفتنی است در این جلسه هریک از نمایندگان به طرح دیدگاههای خود پرداختند. علاوه بر این مقرر شد دبیرخانه شورایعالی اشتغال ضمن برقراری مستمر ارتباط با نمایندگان، موضوع هماهنگی بین دستگاهی را پیگیری و با برگزاری جلسات مجدد به نهایی نمودن الگوی پیشنهادی و نقش هر یک از دستگاهها اقدام نماید.

  لازم به ذکر است در دومین جلسه کمیسیو ن تخصصی شورایعالی اشتغال که 11 اسفند سالجاری برگزار شد در خصوص ضرورت اصلاح رویکرد آموزشی کشور متناسب با نیازهای بازارکار و رویکرد مدنظر وزارت تعاون ؛کار و رفاه اجتماعی و نیز  الگوی پیشنهادی معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی در خصوص نحوه مواجهه با رویکرد آموزشی مناسب با نیازهای بازار کار با حضور نمایندگان دستگااهای ذی ربط مورد بحث قرار گرفت.  همچنین در اولین نشست کمیسیون تخصصی شورایعالی اشتغال "بررسی بسته سیاستی اشتغال در دوران رکود و پس از رکود"  از جمله موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی