اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۳۵ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۷
  معاون فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

  دانشجویان بوشهری برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهارت‌افزایی می‌شوند

  معاون آموزش و پژوهش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی دانشجویان در کنار آموزش درسی توانمند سازی مهارتی می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر،احمد لیراوی ظهر امروز در نشست با مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر با تاکید بر توجه به افزایش مهارت دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان با فراگیری آموزش‌های عملی و مهارتی در کنار دروس تئوری به‌صورت همزمان در دانشگاه محل تحصیل حداقل یک مهارت درطول تحصیل کسب کنند.

  وی ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی استان بوشهر برشمرد و تصریح کرد:  باتوجه به قابلیت‌های استان بوشهر درتمام زمینه‌ها ونیاز به نیروی متخصص متاسفانه  بیشتر کارجویان و فارغ التحصیلان از مهارت‌های کافی برخوردار نیستند به همین سبب باید در کنار تحصیل، در مراکز فنی و حرفه‌ای هم آموزش‌های مهارتی لازم را فرا گیرند.

  معاون آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تحقق اقتصاد مقاومتی را با توانمند سازی مهارتی دانست و گفت: توانمندسازی جوانان جویای کار و افراد شاغل می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی گام‌های مهمی بردارد و با تربیت نیروی انسانی توانمند و ماهر می‌توان به افزایش کیفیت تولید دست پیدا کرد.

  لیراوی خاطرنشان کرد: به منظور بهره‌وری مطلوب باید نیروی انسانی ماهر در حوزه‌های کشاورزی، خدمات و صنعت در استان و با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، تربیت شود.

  وی با بیان این‌که همه‏ دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در تمام شهرستان‏ها می‏توانند از ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بصورت رایگان استفاده کنند افزود: دوره‌های کاربردی و تکمیلی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و کارشناسی در همه گرایش‌ها با اعطا گواهینامه معتبر برگزار می‌شود.

  معاون آموزش و پژوهش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: ازحلقه‌های مفقوده درآموزش رسمی کشور کارآفرینی و مهارت است و آموزش فنی وحرفه‌ای برای جبران این نقصان امکانات وظرفیت‌های بسیاری برای توانمندسازی دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی دارد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی