اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۲۲ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱
  رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم خبر داد

  پرداخت 205 میلیارد تومان وام شهریه در سال جاری

  رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال 205 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت ‌کرده‌ایم.

  رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال 205 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت ‌کرده‌ایم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ذوالفقار یزدان‌مهر در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ماموریت وزیر علوم مبنی بر ارائه هدفمند تسهیلات دانشجویی، بحث کیفی سازی اعطای وام‌های دانشجویی را در دستور کار داریم.

  وی ادامه داد: با تاکیدات وزیر علوم به دنبال آن هستیم که علاوه بر استفاده از ظرفیت صندوق رفاه دانشجویان، یک هم‌افزایی با نهادهای مردمی و غیردولتی در راستای پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان داشته باشیم.

  این مقام مسؤول در وزارت علوم ادامه داد: در همین راستا علاوه بر 1.5 میلیون تومان وام بانکی صندوق رفاه دانشجویی که به دانشجویان می‌دهیم، دانشجویانی را که تمایل داشته باشند، برای دریافت تسهیلات بیشتر تا سقف چهار میلیون تومان به صندوق کارآفرینی و امید معرفی می‌کنیم.

  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: همچنین در کلانشهرهایی همچون کرمانشاه به دانشجویانی که ازدواج می‌کنند، شش میلیون تومان وام ودیعه مسکن می‌دهیم و با معرفی به صندوق کارآفرینی و امید نیز شش میلیون به این دانشجویان وام اعطا می‌شود.

  یزدان‌مهر تصریح کرد: همچنین تا سقف 100 میلیون تومان به دانشجویانی که بتوانند کارآفرینی کرده و کارگاهی را راه‌اندازی کنند، وام پرداخت‌ می‌شود.

  وی با بیان اینکه دریافت تسهیلات شهریه بیشترین متقاضی را در میان دانشجویان دارد، گفت: بیش از 75 درصد دانشجویان کشور شهریه‌پرداز هستند و امسال توانسته‌ایم رقمی بالغ بر 205 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت کنیم.

  این مقام مسؤول یادآور شد: میزان پرداختی وام شهریه امسال نسبت به سال گذشته 110 درصد بیشتر بوده است.

  وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: به دانشجویانی که به بنیاد مستضعفان معرفی کنیم، اگر مجرد باشند هر ترم 600 هزار تومان و اگر متاهل باشند هر ترم 800 هزار تومان وام شهریه پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن نیز یکسال بعد از اتمام تحصیلات است.

  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان با بیان اینکه امسال 12 هزار دانشجو برای سفر به عتبات عالیات در سامانه وزارت علوم ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر هیات امنا این صندوق تصمیم گرفته شد که اعطای وام عتبات عالیات را از 300 هزار تومان به 700 هزار تومان افزایش دهیم.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی