اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۱۰ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
  استاندار همدان:

  توسعه و کارآفرینی هدف دانشگاه‌های همدان باشد

  استاندار همدان با بیان اینکه خلا کارآفرینی در کنار دانشگاه صنعتی همدان مورد قبول نیست، گفت: توسعه و کارآفرینی باید نتیجه فعالیت دانشگاه‌های همدان باشد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدناصر نیک بخت بعدازظهر امروز در دومین همایش روز مهندس به میزبانی دانشگاه صنعتی همدان اظهار داشت: دانشگاه صنعتی همدان با پیگیری‌های بسیار استاندار وقت به ثمر نشسته و امروز به دانشگاهی بزرگ و تاثیرگذار در استان همدان تبدیل شده است.

  وی با اشاره به اینکه خلا کارآفرینی در کنار دانشگاه صنعتی همدان قابل قبول نیست، گفت: دانشگاه صنعتی همدان باید به گونه‌ای عمل کند که شاهد حاضر شدن کارآفرینی در این دانشگاه باشیم.

  نیک بخت تاکید کرد: باید بین بازار تولید و دانشگاه ارتباط و پیوندی پایدار برقرار شود و این مسئله نیز مورد قبول نیست که در کنار داشتن دانشگاه صنعتی و دانشجویان نخبه شاهد اشتغال، پیشرفت و توسعه نباشیم.

  وی با تاکید بر اینکه نتیجه آموزش و تعلیم دانشگاه‌های استان همدان باید به توسعه و کارآفرینی ختم شود، تصریح کرد: این بدان معنا نیست که سنت‌ها را پشت پا زده و آنها را به دست فراموشی بسپاریم بلکه باید صنعت، توسعه، مدرنیته و سنت را کنار یکدیگر تعریف و اجرایی کرد.

  استاندار همدان با اشاره به اینکه علوم غربی را باید بومی‌سازی و کاربردی کرد، گفت: خوشبختانه برجام را پشت سر گذاشته و دنیا رویکرد تازه‌ای نسبت به ایران پیدا کرده است که باید به عنوان فرصت از آن استفاده کرد.

  نیک بخت با بیان اینکه ایران پس از اجرای کامل برجام نباید به عنوان یک کشور مصرف کننده مطرح شود، تصریح کرد: باید از تدبیر دولت بهره‌ گرفته و به گونه‌ای عمل کنیم تا علوم را بومی کرده و از این طریق اشتغالزایی کرد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پرشور، سازنده و تاثیرگذار مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات حاکی از یک تصمیم بوده و این واقعه و رخداد سبب شده است تا هر ایرانی به خود ببالد.

  استاندار همدان با بیان اینکه نمی‌توان خواست و فکر مردم را مهندسی کرد، عنوان کرد: هر چیزی را به جز فکر مردم می‌توان مهندسی کرد اما فکر و خواسته مردم را نمی‌توان و نباید مهندسی کرد چراکه مردم بیشتر از مسئولان می‌فهمند و می‌دانند.

  نیک بخت تصریح کرد: مردم با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته‌اند و در زمانی که تشخیص بدهند کاری را انجام می‌دهند، امیدواریم کسانی که در انتخابات پیروز شدند بتوانند پاسخگوی این استقبال مردم بوده و برای نظام و مردم مفید واقع باشند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی