اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۰۰۹ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
  معاون استاندار کردستان:

  دانشگاه‌ها زمینه‌ بروز خلاقیت دانشجویان را فراهم کنند

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، رسالت دانشگاه در کشور را فراهم کردن زمینه برای بروز خلاقیت دانشجویان و کارآفرینی دانست.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، رسالت دانشگاه در کشور را فراهم کردن زمینه برای بروز خلاقیت دانشجویان و کارآفرینی دانست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، حسین فیروزی، امروز(12 اسفند) در آیین افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات ملی رباتیک آزاد در دانشگاه آزاد سنندج، اظهار کرد: ایران در سال 1404 باید کشور سرآمد در عرصه علم در خاورمیانه و کشورهای آفریقا باشد و این مهم با بکارگیری نیروی انسانی با انگیزه و تلاش برای توسعه علم با بهره‌گیری از توان آنها میسر می‌شود.

  وی افزود: کشور ما باید با تجاری سازی علم، کاربردی کردن علوم و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و هم‌چنین اعتماد به توانمندی‌های درونی، توانمندی علمی خود را به منصه ظهور برساند و در بین کشورهای جهان رتبه‌های برتر علمی را کسب کند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان عنوان کرد: با توجه به پایان پذیربودن منابع نفتی و زیرزمینی کشور، باید اتکا به این منابع را کاهش داد و این مهم از طریق تولید علم و ایجاد ارزش افزوده از این طریق ممکن می‌شود.

  وی در ادامه با اشاره به موفقیت‌های علمی ایران در سال‌های اخیر از قبیل دستیابی به دانش هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و کاربردی کردن علوم، تصریح کرد: جوانان با انگیزه، خلاق و گستردگی مراکز علمی و دانشگاهی، فرصتی برای تجاری سازی علم و توسعه تکنولوژی در کشور است.

  فیروزی، علم رباتیک و هوش مصنوعی را یکی از زمینه‌هایی دانست که خلاقیت و توان جوانان می‌تواند در این عرصه ظهور کند.

  وی با اشاره به برگزاری هرساله مسابقات ملی رباتیک در کردستان، خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات در محیط دانشگاه، موجب بروز خلاقیت علمی و ایجاد انگیزه برای سایر دانشجویان خواهد شد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان از اساتید و داوران این دور از مسابقات خواست تا روند پیشرفت در این دوره را بررسی کرده و بر اساس واقعیت‌های موجود و توان پژوهشگران، برای دوره‌های بعدی این مسابقات برنامه ارائه دهند.

  وی رسالت دانشگاه در کشور را فراهم کردن زمینه برای بروز خلاقیت دانشجویان و کارآفرینی دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج رسالت خود در این زمینه را به درستی انجام داده است.

  فیروزی با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات در راستای پیشرفت علمی کشور، خاطرنشان کرد: امیدواریم این مسابقات موجب پیشرفت روزافزون علم در کشور شده و با ترسیم افق روشنی در 1404، جوانان ایران بتوانند در میان کشورهای با سطح علمی بالا، جایگاه علمی والایی برای خود کسب کنند.

  *عکس تزیینی است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی