کد خبر ۶۰۴ ۵۳۸ بازدید انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۲

اعزام هیات تجاری و بازاریابی خوزستان به کشور عمان

رییس اتاق بازرگانی اهواز از اعزام هیات تجاری بازاریابی این استان در هفته آینده به کشور عمان خبر داد.

رییس اتاق بازرگانی اهواز از اعزام هیات تجاری بازاریابی این استان در هفته آینده به کشور عمان خبر داد.

شهلا عموری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به این‌که این هیات بلندپایه تجاری و بازاریابی 7 آذرماه خوزستان را به مقصد مسقط پایتخت کشور عمان ترک خواهد کرد، اظهار کرد: این هیات متشکل از 22 نفر از بازرگانان، تجار و بازاریابان توانمند اتاق بازرگانی اهواز است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های ویژه این سفر تجاری، دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان و رییس اتاق بازرگانی عمان است.

عموری تصریح کرد: بازدید از نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی در مسقط، بازدید و نشست با مسئولین منطقه آزاد صحار و دوقم و هم‌چنین نشست B2B با بازرگانان عمان از برنامه‌های این هیات در این سفر خواهد بود.

وی عنوان کرد: هر فرد عمانی یک سوم درآمدش به واردات اختصاص دارد و این مساله، فرصت استثنایی است تا با شناسایی نیازها، زمینه را برای افزایش حجم صادرات و روابط تجاری با این کشور فراهم کنیم.

وی با تاکید بر این‌که این سفر تجاری و بازاریابی در راستای اجرای برخی تصمیمات اولین میز تخصصی عمان که شهریورماه سال جاری به همت این اتاق برگزار شد، انجام می‌شود، ادامه داد: بازاریابی محصولات خوزستان، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان و ... از دیگر اهداف مهم این سفر خواهد بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: این استان در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات درمانی، بازرگانی و تجهیزات فنی مهندسی در سطح بالایی می‌تواند مبادلات تجاری با کشور عمان داشته باشد و کشور ما در امر صادرات کالا به کشور عمان سهم کمتر از یک درصدی دارد که امیدواریم در دوران پساتحریم بتوانیم حضور پررنگ و ملموسی در بازار عمان و هم‌چنان روسیه به عنوان بازارهای بکر داشته باشیم.

بنا بر اعلام اتاق بازرگانی اهواز، این هیات 22 نفره تجاری و بازاریابی هفتم آذرماه به سرپرستی ریاست اتاق بازرگانی اهواز و همراهی عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عمان و رییس اتاق تعاون خوزستان به مدت 5 روز در عمان حضور خواهند داشت.

انتهای پیام